Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(CasiNaf, 16. 3. 2018 5:17)

Hello. I'm Jeff

cizí lidé v domě

(Marková, 14. 11. 2017 9:15)

Dobrý den,minulý týden ve čtvrtek se kolem 13.hod. po domě potuloval tzv.brusič nožů,podle vzhledu spíše bezdomovec.Někdo ho vpustil do domu .Možná by bylo dobře dát znovu na nástěnku upozornění,aby obyvatelé domu neotvírali nikomu, kdo nejde k nim / a pokud možno velkými písmeny,aby si nástěnky všimli/.

pneumatiky

(Ivana Marková, 23. 12. 2016 9:51)

Dobrý den,
Těsně před vchodem do domu 2264 si nějaký lajdák odložil v úterý pravděpodobně navždy 4 staré pneumatiky a nemíní je uklidit Mohly by být někým odklizeny?
Dále se špatně odmyká zámek ve vchodových dveřích, řada nás s ním "bojuje".Prosím o opravu. Díky a hodně zdraví do celého nového roku
I.Marková

nefukční světlo

(Monika, 11. 9. 2015 13:07)

Dobrý den,
na chodbě u schránek č.p. 2265 už delší dobu nesvítí světlo.

nefukční světlo

(Monika, 2. 1. 2015 16:03)

Dobrý den,
v kočárkárně u schránek č.p. 2265 již delší dobu nesvítí světlo, nejspíš potřeba vYměnit žárovku.

Dotaz-Jak odstoupit z funkce předsedy

(Jana, 23. 4. 2012 15:01)

Jak odstoupit bez průtahů z funkce předsedy?

Re: Dotaz-Jak odstoupit z funkce předsedy

(BLAŽKOVA EVA, 6. 4. 2013 20:52)

KDYŽ SE NESEJDE VÝBOR ABYCH OZNAMILA ODSTOUPENI Z FUNKCE PREDSEDY STAČÍ PÍSENE OZNAMENI VHODIT DO POŠTVNÍ SCHRANKY

Rozdělení SVJ na více jednotek SVJ

(Mia, 21. 1. 2014 10:37)

Prosím o radu, jestli lze rozdělit SVJ na více jednotek. Bydlíme v domě 3 popisná čísla a jedno katastrální. Je to velký dům, máme problémy zajistit účast na schůzích a podobně. V dubnu budou nové volby domovních důvěrníků.

Re: Rozdělení SVJ na více jednotek SVJ

(Stanislav Vycudilík, předseda SVJ, 21. 1. 2014 18:48)

Dobrý den, pokud dobře rozumím otázce, tak tedy podle mého názoru SVJ nelze rozdělit, lze pouze založit nové SVJ. A k těm vašim volbám? Budete volit domovní důvěrníky? Co to je? Tento výraz už asi 20 let neexistuje. Volí se pouze statutární orgán - členové výboru.
Hezký den

Re: Re: Rozdělení SVJ na více jednotek SVJ

(mia, 22. 1. 2014 14:40)

Dobrý den,
beru špatný výraz domovní důvěrník - zaběhnuto více jak těch 20 let. Jedná se nám o jednu věc, jsme velký dům, který má tři vchody, tři výtahy, každý vchod svoje popisné číslo, ale pouze jedno společné na katastru. Poněvadž je nás opravdu hodně 72 rodin, jsme absolutně neschopni se sejít společně. Chtěli bychom se stát samostatnou jednotkou. domy 32,34,36. My jsme na té 36, bylo nám rečeno, že nelze, jsou domy, kde vím, že se jim to povedlo. Poraďte jak lze docílit osamostatnění, i když víme, že budeme dům s břemenem. Střecha, stěny, část společných sklepů.
Děkuji Mia

Majitel bytu ve společenství vlastníků - dlužník

(lunka68, 21. 9. 2012 11:21)

Dobrý den, v našem společenství vlastníků je majitel bytu dlužníkem a rozhodl se byt prodat. Prosíme o radu o dalším postupu a zda mu lze v jeho úmyslu zabránit, dokud nebude dluh vůči celému společenství uhrazen. Děkuji lunka68@seznam.cz

šnůry na prádlo

(Monika, 15. 8. 2012 7:01)

Budou šnůry na prádlo za domem dodány nebo si máme natáhnout své? Současné jsou nedostačující.

Re: šnůry na prádlo

(Standa, 15. 8. 2012 8:02)

Dobrý den, čekal jsem až se nakoupí nové šňůry na prádlo. Již jsou nakoupeny (stalo se včera) a do konce týdne budou nataženy.
Hezký den * Standa

zábradlí

(Ivana Marková, 19. 4. 2012 11:29)

Pane Vycudilík,prosím nechte natřít zábradlí,jak jsme o tom mluvili. Zasadili jsme keře a myslíme si ,že se okolí alespoň trochu zkrášlilo. Možná by bylo dobré koupit ještě pár keřů a zatarasit tak na druhé straně cestu těm, kterým je okolí domu lhostejné.A snad by se našly peníze na jednoduchou mřížku, která by omezila chození kolem rohu domu,aby ho lidi neničili.Děkuji Marková

Kdo může být členem nebo předsedou SVJ

(Karel, 30. 9. 2011 9:49)

Mám jeden stručný dotaz. Může být správce nemovitosti členem nebo i předsedou výboru. V nemovitosti, kterou spravuje je majitelem bytové jednotky. Není tu nějaký střet zájmů.
Děkuji za odpověď.

Re: Kdo může být členem nebo předsedou SVJ

(Standa, 30. 9. 2011 10:18)

Člen výboru Společenství vlastníků nebo předseda Společenství vlastníků musí, podle mého názoru, být vlastníkem bytové jednotky v nemovitosti. Pokud toto splňuje, není žádná překážka v tom, aby vykonával funkci předsedy. Ale je to dáno Stanovami, které si vytvoří Společenství (v bytovém zákoně jsou uvedeny Vzorové stanovy). V našich Stanovách je uvedeno, že členy výboru volí Shromáždění (pokud je usnášeníschopné) a předsedu volí výbor ze svých řad. Standa

Zápis ze schůze společenství vlastníků

(Ondra, 16. 3. 2011 6:17)

Co máme dělat, jestliže zápis ze schůze neodpovídá skutečnosti? Např. v zápise je 6 bodů o kterých se hlasovalo, ale ve skutečnosti se hlasovalo jen třikrát, je napsána 100% účast, ale nebyla, některé věci jsou překroucené k nepoznání. Předsedkyně výboru však tvrdí, že je to v pořádku, což mnoho vlastníků ale odmítá. Navíc jsme na schůzi neměli zapisovatele, řídil ji nějaký pán, co pro nás dělá zateplování a hlasovalo se o věcech přesahujících 2 miliony korun, aniž by toto hlasování bylo doloženo písemně. Navíc v jednom bodě jsou potlačována práva vlastníků bytů tím, že se svěřují veškeré pravomoci k výběru firmy na zateplení atd. pouze tříčlennému výboru. Vlastníkům se má pak jen oznámit, jak to dopadlo, kdo a za kolik to bude dělat a vyhlásit termín rekonstrukce. Tento bod se vůbec neprobíral - vlastně abych byl přesný, probíral, ale nehlasovalo se o něm. Co teď máme dělat?

Re: Zápis ze schůze společenství vlastníků

(Stanislav Vycudilík, předseda SVJ, 22. 3. 2011 16:20)

Odpověď pro Ondru.
Pokud jste někde z okolí našeho bydliště, tedy Pardubic, není problém se sejít a otázky a odpovědi probrat osobně.
Pokud Zápis - Usnesení ze shromáždění neodpovídá skutečnosti, lze jej v zákonné lhůtě napadnout.
Shromáždění může řídit pouze člen výboru.
Výbor stačí pouze tříčlenný (vždy je třeba lichý počet), ale důležité je, kolik členů výboru máte uvedeno ve Stanovách.
O průběhu Výběrového řízení je výbor povinen informovat vlastníky bytů a nebo dát nahlédnout do zápisů, které se musí u VŘ provádět. O způsobu výběrového řízení se muselo hlasovat na Shromáždění.
Pokud nejste spokojeni s prací výboru, na nejbližším shromáždění toto sdělte a odvolejte současný výbor s tím, že zvolíte jiné zástupce - nový výbor. Někdy je to složitější, záleží jak velký dům jste. Ono hlavně tyto funkce - výbor Společenství nechce nikdo dělat. Je to velice nevděčné a je s tím dost práce, kterou nikdo, kdo o tom nic neví, tak nevidí. A málokdo tuto práci dokáže ocenit.
Přeji krásný den a není problém se sejít a popovídat si * Standa